Mutfak Gideri Açma

Mutfak Gideri Açma

Mutfak Gideri Açma

Mutfak Gideri Açma

Mutfak Gideri Açma Ankara

Mutfak gideri tıkanıklığın nasıl ne zaman başımıza geleceği belli olmaz.

Bu yazımızda sık sık karşılaşılan sorunlardan olan mutfak tıkanıkları hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Özellikle Mutfak Lavabo Tıkanıklığı sorunları bir evde belki de en sık yaşanan tıkanıklık problemlerindendir. Yemek artıklarının lavaboya dökülmesi gibi sebeplerle giderlerde tıkanıklık yaşanmaktadır. Zamanla biriken artıklar gider borularında bir taş görevi görür ve tıkanma meydana gelir. Bu sorunu erken teşhis ederseniz dışardan müdahaleye gerek kalmadan kendiniz bile basit yöntemlerle çözebilirsiniz. Ancak bazı durumlarda, evinizden kaynaklı değil, bina ya da sokak rögarlarında ki tıkanmalar büyük sorun yaratabilir. Bu durumlarda Vidanjör araçlar ile tıkanıklığa müdahale etmek gerekir.

Aslında alacağınız basit önlemler ile kendi mutfağınızın tıkanmasını önleyebilirsiniz.

Nasıl mı?

İşte cevabı:

Mutfakta kızartma yağları en büyük gider tıkayıcı görevini üstlenir.

Kızartma yağlarınızı direk lavaboya dökmeyiniz. Çünkü bu yağlar soğuk ile temas ettiğinde sertleşerek gider borularına yapışır. Belli bir süre sonra borular iyice daralarak su geçirmeyecek hale dönüşür. Bunu yapmamak hem sizin için hem çevremiz için olumlu bir davranış olacaktır.

Özellikle suda şişebilecek yemek artıklarını lavaboya değil çöpe ya da daha da iyi bir davranış olan hayvan dostlarımıza veriyoruz. Bu sayede hem siz problem yaşamazken canlılarıda sevindirmiş oluyorsunuz.

Mutfak Gideri Açma

Ankara Mutfak Gideri Açma Fiyatları

Lavabonuzda ki tıkanıklığı gidermeye çalışmadan önce gözle görülür kaba atıkları elle borudan çıkarmaya çalışmalısınız. Bunun için ince bir çubuk yeterli olacaktır. Ankara Mutfak Gideri Açma ekiplerini aramadan önce ilk adımı atmış olduk böylece. Ayrıca Fiyatları konusunda da bilginiz olmadığı için, ücret ödemeden bu durumu çözmek istediğinizi biliyoruz. Şimdi ince çubuğu lavabo gideri içinde bir daireler çizerek hareket ettirin. Bu hareketi yaparken çok fazla sert davranmayın yoksa gider borusunu delebilirsiniz. Örneğin yemek artıkları çubuğa takılabilir ve giderden aşağı hareket edebilir. Ayrıca lavabonuzda bulunan süzgeci çıkarmanızı öneririz. Bir tornavida yardımı ile süzgeçte bulunan vidayı çıkarıp süzgeci lavabodan ayırabilirsiniz. Belki de tıkanıklığa neden olan herhangi bir cisim görünür hale gelebilir. Lavabo gideri tıkanıklığı çözümlerinde internette en popüler konulardan biridir. Ama gerçekten yazılanlar doğru mu? Lavabo Gideri Açma da karbonat ve sirke ile gerçekten sorunlar çözülür mü? Ayrıca koku için; Kahve telvesi kötü kokulara karşı yardımcı olur mu? Tuz, sirke ve kabartma tozu, lavabo temizleyicileri kadar etkili midir? Pek çok efsanenin arkasında da bir parça doğruluk payı olduğunu iletebiliriz. Ama ne kadar? Gerçek şu ki, tüm yöntemlerin gerekçeleri vardır ve bazı durumlarda tıkalı lavabo sorununu da çözebilir. Ancak ne yazık ki mucize yöntem diye bir şey yoktur. Üstünden kesilerek açılan plastik bir şişeden gidere bastırılan su, sıkışmış bir yemek artığını yerinden oynatabilir. Kabartma tozu ve sirke de derin oturmuş bir tıkanıklığı çözmez. Yukarıda bahsedilen yöntemler gibi, ev ilaçları da kimyasal veya fiziksel bir reaksiyona (basınç veya emme) dayanan farklı etki şekillerine sahiptir. Bu şekilde sabun artıkları, yağ artıkları, gevşetilebilir.

Ankara Mutfak Gideri Tıkanıklığı Açma

Mutfak Gideri Tıkanıklığı Açma

Günümüzde internetin oldukça yaygın kullanılması bazı sorunların çabucak bitmesi anlamına gelir. Bunlardan biri de konumuz olan Mutfak Gideri Açma. Eskiden, mahallenizde bulunan bir tesisatçıdan yardım isterdiniz. Şimdi ise, her konunun çözümü olduğu gibi gider açma içinde internette yer alan oldukça fazla bilgi vardır. Tabii bu bilgilerin doğruluğu da ayrı bir konu. Ancak çoğu zaman işe yarayan ve sorunları ortadan kaldıran bilgilerdir.

Ankara Doğan Vidanjör olarak uzman ekibi ve uygun ekipmanları ile Ankara da siz değerli müşterilerimize hem hizmet hem bilgi veriyoruz.

Ekibimizin 7/24 çalıştığını hatırlatmak isteriz.

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Sorun varsa, çözüm Ankara Doğan Vidanjör.